Home page > Články

Clanky

Chcete si přivydělat  napsáním článku nebo článků??Nabízíme 500 KČ za článek/příspěvek na téma "čluny" (min.počet zanků bez mezer 1500) Bližší info emailem.

Pokud byste rádi získali zdarma odkaz na Vaše stránky přispějte nějakou zajímavostí na téma nafukovací čluny, pošlete nám Váš příspěvek.
Váš příspěvek bude zkontrolován a následně uveřejněn.
V případě Vašeho zájmu zdarma uveřejníme na konci nebo začátku Vašeho příspěvku textový odkaz na Vaše stránky s tematikou nafukovací čluny, rybářské potřeby atd.!!

Jak vybrat člun

Věnujme se zde různým typů a značek různých člunů. Především je třeba si rozmyslet při koupi motorového nafukovacího člunu, jakému typu podlahy dáme přednost. Na našem trhu je dostupných 6 typů podlah, začneme od lamelové podlahy u těchto člunů je zejména příjemné, že jsou lehké, lehce zbalitelné a za dobrou cenu. Nevýhoda těchto člunů je, že nemají kýl, který vede lod ve stopěa špatně se v člunu stojí. Je vhodný zejména na pohyb vesly. Další typ je nafukovací dno, je příjemné zejména na koupání, čluny s nafukovacím dnem dělíme na rovné nafukovací s nafukovacím kýlem, tam je nafouknutá rovná podlaha pod kterou se nafukuje ještě kýl, dále zde máme čluny s takzvaným "V kýlem" tam je nafukovací dno celé do kýle ve tvaru V dávám přednost tomuto tvaru, jelikož lépe vede stopu, než rovné nafukovací dno a pokud máme ve člunu nějaké věci nazapadávají nám mezi balony člunu a dno, jelikož se všechny věci kutáli do středu lodi tudíž nehrozí ani prodření. Dalším typem dna je skládací pevné dno s nafukovacím kýlem tento typ je nejoblíbenější člun má skvělé jízdní vlastnosti a je sbalitelný do tašky. Dna těchto člunů se dělají buďto z vodostálé překližky, nebo jsou podlážky z aluminia. Alumínium má tu nevýhodu, že je celkem chladné a po používání na moři zčerná a nemá už tak hezkou barvu jako nový. A v poslední řadě jsou nafukovací čluny s laminátovým dnem, nevýhoda těchto člunů je, že jsou neskladné.

Dalším rozdílem, je zda je člun svařovaný či lepený. Většina člunů na našem trhu je lepených včetně spousty značkových člunů, které jsou vyráběny v asijských zemích. Evropští výrobci jako Zodiac či Bush čluny svařují a používají Evropské materiály, které jsou považovány za špičku ve svém oboru. www.boat007.cz


Přidat nový příspěvek:

Nadpis:
Text:
Autor: (je na Vás, jaké zvolíte jméno autora)
Váš email:
Opište 3 černé symboly z obrázku: captcha image